Powyższe zdjęcie przedstawia fabrykę Laminam we Włoszech. Elewacja oczywiście ze spieków kwarcowych! Najważniejsza cecha? Kolor pozostaje ten sam, bez względu na warunki pogodowe np. słońce. Nie płowieje 🙂 Prawie jak reklama proszku do prania:-)

Spieki kwarcowe to bez wątpienia tworzywo przyszłości. Im więcej wiem o tym materiale, tym bardziej mnie przekonuje!  Sposobów zastosowania jest wiele, od posadzki poprzez blaty, elementy dekoracyjne, fronty meblowe, aż do elewacji. O jego właściwościach pisałam we wcześniejszym poście: spieki kwarcowe 3 mm

To co mi się podoba, to waga tego materiału: 1 metr kwadratowy płyty o grubości 3 mm waży tylko 7 kg! Rewolucja w kamieniarstwie! Można się tutaj pokusić o dyskusję, czy to nadal jest kamieniarstwo 🙂 Powiedziałabym raczej, że to takie „nowoczesne kamieniarstwo”. W końcu widać wyraźny postęp w branży kamieniarskiej. Era pracy z dwoma surowcami (marmur i granit), a dla bardziej doświadczonych z trzema (marmur, granit, onyx) – jest już gdzieś za nami! Coraz pewniejszym krokiem wkraczają konglomeraty kwarcowe (gdzie producenci prześcigają się we wprowadzaniu nowej kolorystyki, ciekawej powierzchni, innowacyjnej struktury), spieki kwarcowe czy najnowszy twór – Dekton.

I dobrze! Powiew świeżości od dawna był potrzebny!

A oto nowy kolor proponowany przez Laminam, producenta spieków:

Czy nie jest to idealne rozwiązanie by wprowadzić „marmur” do kuchni?

A oto pozostałe przykłady zastosowania spieków kwarcowych: