Targi Salone del Mobile już za nami. Niestety cudowne kilka dni w Mediolanie również 🙁 Chętnie wracam myślami do tej wspaniałej atmosfery, która panowała podczas tygodnia designu. W tym roku miała miejsce Eurocucina oraz FTK (innowacje i technologie kuchenne) – najbardziej wyczekiwane targi dla osób zainteresowanych projektowaniem kuchni oraz ich wyposażeniem (kuchenki, płyty grzewcze, okapy itp.).

Sama idea targów powstała w 1974 roku, a w bieżącym roku miała miejsce już 22 edycja tego wydarzenia. W kwietniu 2018 r. na powierzchni 22 000 m2 swoje meble przedstawiło 177 firm, głównie europejskich. FTK, co ciekawe objęło podobny teren, bo aż 22 192 m2,  z wystawcami w liczbie 48 firm (m.in. Falmec, Electrolux, Grundig, Miele, Novy, Bora, Elica ).

Moje zainteresowanie wzbudził wszech obecny kamień. Bo jak Design, to MUSI być kamień! Kamień naturalny – bo właśnie jego było najwięcej – można było zauważyć na blatach kuchennych, w aranżacji zlewów, okładzin ściennych czy detali mebli, np. frontów lub półek. Część I mojego wpisu jest poświęcona właśnie zlewom z kamienia. Na Salone del Mobile można było zaobserwować przeróżne projekty zlewozmywaków wykonanych z kamienia naturalnego, bądź sztucznego. Użyto nie tylko tych samych płyt co do produkcji blatów, ale też monolitów – zlewów wyrzeźbionych w kamieniu. Ciekawe były też same formy zlewów – spójrzcie na fotorelację i oceńcie sami!