Realizujemy właśnie projekt wykonania posadzki i okładzin schodów  w domu jednorodzinnym. Na tym przykładzie mam zamiar pokazać „od A do Z” jak będą przebiegały prace wymiany starej podłogi na nową. Zakresowi prac podlega również wymiana elementów schodowych. W tej chwili na podłodze częściowo jest płytka gresowa oraz deska parkietowa, natomiast schody są obłożone drewnem.

Inwestorom zależało na materiale trwałym, łatwym w utrzymaniu czystości i pasującym do drewnianych kasetonów, które będą zdobiły ściany. Warunkiem było także położenie jak największych elementów. Ma to swoją zaletę, zwłaszcza przy wzorzystym kamieniu. Zachowujemy „rysunek” płyty i podkreślamy atrakcyjność kamienia. W końcu jest to „posadzka” na wymiar a nie płytka marketowa 🙂 Zdecydowaliśmy, że idealnym materiałem będzie granit! Jest twardy i wytrzymały na drobne zarysowania, co ma ogromne znaczenie gdy jednym z domowników jest psiak 🙂

1. Wybór materiału: trwał  tak naprawdę około 2 tygodni. Właściwy granit został wybrany już na pierwszym spotkaniu. Kolejny etap to znalezienie odpowiedniej jakości i ilości płyt, wykonanie zdjęć i zaakceptowanie ich przez Inwestorów. Wybrany granit to: Colonial gold! Piękny brazylijski materiał, twardy i spełniający wszelkie oczekiwania użytkowników.

 2. Pierwsze przymiarki do rozkroju płyt na podstawie projektu (praca biurowa:-)):

3. Kolejny etap: Oględziny z natury i dokonanie pomiaru. Tak wyglądała stara posadzka i schody:

Już się nie mogę doczekać efektu końcowego!