Marmur ten należy już do klasyki marmurów wybieranych w Polsce. Dlaczego? Być może dlatego, że lubimy ciemne kamienie. Dowodem na to jest chociażby ilość czarnego granitu jaka sprowadzana jest do naszego kraju. Wracając jednak do Emperadora… ciemnego, brązowego marmuru pochodzącego z Hiszpanii.

Drobne ziarno, nieregularne żyły i mniejsza lub większa zawartość kalcytu czyni ten kamień niepowtarzalnym. Każda płyta stanowi niejako obraz, piękno, które przekazała nam natura.

Emperador Dark jest uważany raczej za twardy kamień naturalny. Najczęściej rozróżniane są jego dwa rodzaje: Emperador Dark Standard oraz Emperador Dark First.

                             Standard                                                                       First

Pochodzenie: Hiszpania

Wydobycie marmuru odbywa się głównie wokół trzech obszarów: wokół miasta Yecla (region Murcji); wokół miasta Jumilla (region Murcji) oraz wokół miasta Caudete ( region Walencja).

Emperador, jak wiele innych kamieni, poddawany jest obróbkom mechanicznym dla uzyskania różnych powierzchni. Pod wpływem tych czynności marmur zmienia swoje barwy, czasem jest nie do poznania. Oto najczęściej spotykane powierzchnie:

PIASKOWANIE

Wykończenie: delikatnie wypukła i szorstka powierzchnia.

SZCZOTKOWANIE

Wykończenie: pofałdowana, gładka struktura.

MŁOTKOWANIE

Wykończenie: chropowata, nierówna, ostra powierzchnia.

SZLIFOWANIE/SATYNA/MAT

Wykończenie: brak połysku, równa, gładka powierzchnia.

POLER

Wykończenie: bardzo błyszcząca i gładka powierzchnia.

Już jutro przykładowe realizacje z wykorzystaniem Emperadora Dark’a! Zapraszam!

Źródła: rosita.pl, dark-emperador.com;