Z początkiem roku na polski rynek wkroczył DEKTON. Gdy o nim usłyszałam, mówiłam: a tam, materiał jakich wiele! Byłam sceptycznie nastawiona, ponieważ są już konglomeraty kwarcytowe (kilku, a nawet kilkunastu producentów), spieki kwarcytowe… Po co w takim razie jakiś DEKTON? Aż dostaliśmy płytę tego materiału do testów… olśnienie! Wow! Co to w takim razie jest DEKTON? Dlaczego można śmiało powiedzieć, że mamy do czynienia z rewolucyjnym materiałem?

Grupa Cosentino wykorzystała surowce do produkcji szkła, porcelany oraz blatów kwarcytowych, co w połączeniu z unikalną technologią TSP dało niesamowity materiał na miarę naszych czasów!

TSP – Technology of Sinterized Particles

Technologia TSP jest oparta na przyspieszeniu zmian metamorficznych jakie zachodzą w kamieniach naturalnych pod wpływem ciśnienia oraz wysokiej temperatury w ciągu tysięcy lat. Co taki proces powoduje? Otrzymano materiał z trzema rewolucyjnymi właściwościami:

Zerowa porowatość 

Ultra zagęszczenie

Brak mikro-uszkodzeń, które mogą powodować naprężenie kamienia

DEKTON odporny jest na:

– bardzo niskie oraz bardzo wysokie temperatury 

– promienie UV

– plamy

– zarysowania, zadrapania

Co ciekawe DEKTON dostępny jest w dużym rozmiarze płyty 🙂 Blat 320 cm w jednym elemencie 🙂

Dostępne grubości materiału: 8 mm,12 mm,20 mm, 30 mm

KOLORY / STRUKTURY

Dekton charakteryzuje się stonowanymi, naturalnymi odcieniami. Bardzo podoba mi się kolor STRATO przypominający surowy beton, bardzo modny ostatnimi czasy. Można więc wykorzystać jako alternatywę, a zyskać przy tym odporny na plamy materiał. Poniżej STRATO.

W kolejnym poście TEST – jak DEKTON poradził sobie ze sprayem, a jak przy tym wypadł marmur? Zapraszam!