Parę słów o umywalkach! Rynek oferuje nam wiele rodzajów gotowych umywalek wykonanych z kamieni naturalnych. Umywalki z kamienia mogą być w różnych kształtach, barwach, pojedyncze, podwójne, nastawne, podwieszane, wolnostojące lub… stworzone wg własnego projektu. Te ostatnie liczą na Twoją kreatywność, dlatego może inspiracją okaże się któraś z umywalek poniżej.

Na uwagę zasługuje smukła i elegancka wolnostojąca umywalka zaprojektowana przez Marco Piva dla włoskiej firmy Lithea.

Kolejna propozycja to również wolnostojąca umywalka o nazwie Fold marble sink od włoskiej firmy I Conci. Umywalka zaprojektowana została przez Charlesa Martino. Miska umywalki przypomina swoim kształtem zgniecioną kartkę papieru. Prawda, że piękna?

 

Poniżej nowoczesna i innowacyjna podwójna umywalka z marmuru. Na uwagę zasługuje układ cieni imitujący kubek ze szczoteczką do zębów i cień kranu stworzony dzięki czarnym wstawkom.

Podwójna umywalka z marmuru Statuario zaprojektowana przez Josephine Rooney Duval. Geometryczne kształty pasują zarówno do nowoczesnego jak i klasycznego wnętrza.

Pojedyncza umywalka z trawertynu Persian Red stworzona  w naszej pracowni. Podstawa wykonana z aglomarmuru Rosso Asiago.

Kreo-Nabhi sink to linia zaprojektowana przez włoską firmę Decormarmi. Umywalka ta wyglądem przypomina dzieło sztuki i będzie pięknie prezentowała się np. w łazience dla gości.

Miłego projektowania !

Follow on Bloglovin

źródło: materialicious.com, iconci.it, siatulan.com, rooney-duval-architekt.com, rosita.pl, pinterest.com