Recykling jest pojęciem, które zna już pewnie 99% dzieci w dzisiejszym świecie! Jego celem jest ograniczenie zużycia surowców naturalnych oraz zmniejszenie ilości odpadów. Optymalne wykorzystanie surowców to coś, czego warto się nauczyć na samym początku działalności. Dzięki temu, zaoszczędzimy nie tylko pieniądze, ale i dużo czasu oraz miejsca na placu składowym.

KAMIEŃ TO SUROWIEC NATURALNY

Z odpadami z produkcji kamieniarskiej spotkamy się w każdym zakładzie. Warto je segregować, czyli odkładać elementy marmurowe na jedno miejsce, a granitowe na inne. Gdy znajdziemy sposób na ich wykorzystanie, nie trzeba będzie przerzucać całego stosu w poszukiwaniu np. tylko granitów! Jeżeli mamy bardzo dużo odpadu jednego rodzaju np. marmuru carrara, warto składować go również w oddzielnym miejscu (osobno np. na paletach).

A co można stworzyć z odpadów kamiennych? Ponieważ mamy okres wakacyjno-urlopowy, przedstawię propozycje dla tych, którzy lubią DIY, czyli Majsterkowiczów 🙂 Oczywiście, jeżeli nie czujemy się na siłach, można poprosić zakłady wyspecjalizowane w tworzenie takich konstrukcji.

źródło zdjęć: greenstoneproductsonline.com, houzz.com