Marmur Calacatta od dawna jest kojarzony z luksusem – jego piękne unerwienie na białym tle doceniali najbardziej znani artyści, m.in. Michał Anioł tworząc niesamowite rzeźby, które oglądamy i podziwiamy po dziś dzień. W poprzednim wpisie przedstawiłam pokrótce odmiany tego znakomitego marmuru, a dzisiaj chcę zaprezentować jak można go wykorzystać w Waszych domach. Wykorzystanie marmuru nie tylko daje znakomite możliwości aranżacyjne, ale sprawia, że każdy element z jego udziałem jest jedyny i niepowtarzalny!

Marmur Calacatta znakomicie komponuje się w jasnej lub ciemnej kuchni. Wykorzystany na blat kuchenny lub jako okładzina ścienna będzie świetnym wykończeniem mebli. O marmurze w kuchni i jego właściwościach pisałam w poście – Marmur w kuchni? Dlaczego nie!

Łazienka – marmur można wykorzystać na posadzki lub obłożenie ścian, ale nie tylko. Marmur ten wykorzystany do budowy prysznica lub blatu szafki nada charakteru całej łazience. Marmur świetnie spisuje się w łazience. Wykorzystanie go w jak największych elementach pozwoli na wyeksponowanie unikalnego unerwienia danej płyty, czego nie uzyskamy stosując płytki marmurowe.

Obudowa kominka – prosty kształt do nowoczesnego wnętrza. Nowoczesne metody wydobycia marmuru sprawiają, że  w dzisiejszych czasach kominek marmurowy może być dostępny dla każdego.

Follow on Bloglovin

 

źródło: decorpad.com pinterest.com walkerzangerblog.com houzz.com davincimarble.com